Co to są haluksy?

Co to jest haluks? Jest to choroba zwyrodnieniowa, polegająca na zmianie położenia palucha, poprzez odchylenie go przeciwną stronę. Określenie haluks wywodzi się z łaciny i oznacza to nawę dużego palca, potocznie nazywany paluchem koślawym.

W początkowym stadium trudno to zauważyć i nie czuć bólu, ale z upływem czasu uwydatnia się stan zapalny oraz ból.

Czytaj dalejCo to są haluksy?

Jak zapobiegać haluksom?

Haluks inaczej też paluch koślawy jest chorobą zwyrodnieniową polegającą na deformacji stopy. Najczęściej na tę chorobę zapadają kobiety. Przyczynami są: noszenie wysokich obcasów oraz nadwaga. Schorzenie utrudnia życie codzienne, a także powoduje ból i dyskomfort.

Czytaj dalejJak zapobiegać haluksom?

Czy haluksy bolą?

Problem haluksów to nie tylko kwestia tego palca, który jest wykoślawiony. Zniekształceniu mogą ulegać i inne oraz cała stopa. Jeden element w jej budowie wpływa bowiem na pozostałe. Zniekształcenia palca oraz stopy mogą być bardzo przykre. Ból to jeden z poważniejszych problemów towarzyszących temu.

Czytaj dalejCzy haluksy bolą?

Jak przygotować odpowiednie obuwie na haluksy?

Wiele osób chciałoby jak najszybciej poradzić sobie z dolegliwościami zdrowotnymi, które posiada. Staje się to jednak możliwe tylko wtedy, gdy zdecydują się na konkretne leczenie. To przecież lekarze zajmują się dokładną analizą pewnych chorób i schorzeń. Dzięki temu są w stanie wyznaczyć zasady radzenia sobie z nimi. Co więc możemy powiedzieć o tym, jak radzić sobie z haluksami, czy obuwie to dobry pomysł? To pewna choroba związana z naszymi stopami, w których to pewne kości zaczynają się rozrastać.

Czytaj dalejJak przygotować odpowiednie obuwie na haluksy?