Jak powstają haluksy? Przyczyny palucha koślawego

Nie każdy wie, że haluksy zaliczane są do chorób cywilizacyjnych. Skoro tak jest, oznacza to, że na pewno nie jest to błahą sprawą. Statystycznie wiadomo, że co czwarta osoba w wieku od ponad osiemnastu lat do ponad sześćdziesięciu narażona jest na występowanie haluksa. Warto dowiedzieć się jak tak naprawdę powstaje koślawy paluch, na który narażona jest dość spora ilość osób. Co więcej, nie każdy z nas jest świadomy od czego są haluksy.

Czytaj dalejJak powstają haluksy? Przyczyny palucha koślawego

Jak zapobiegać haluksom?

Haluks inaczej też paluch koślawy jest chorobą zwyrodnieniową polegającą na deformacji stopy. Najczęściej na tę chorobę zapadają kobiety. Przyczynami są: noszenie wysokich obcasów oraz nadwaga. Schorzenie utrudnia życie codzienne, a także powoduje ból i dyskomfort.

Czytaj dalejJak zapobiegać haluksom?

Które wkładki na haluksy wybrać?

Ogromną pomocą w zapobieganiu i łagodzeniu tych przykrych objawów mogą okazać się specjalne wkładki do butów na haluksy. Dzięki specjalnemu profilowi wkładki haluksy powstające z deformacji stawu nie mają tendencji postępującej, a często występuje ich regres. Dla osób mających dziedziczne predyspozycje do ich powstawania (dziedziczone są po mamie lub babci), stosowane regularnie wkładki ortopedyczne na haluksy mają ogromne znaczenie.

Czytaj dalejKtóre wkładki na haluksy wybrać?